תקשורת ומחשוב

מערכות תקשורת ומחשוב הן הלב הפועם של האתר או העסק שלך. אלו התשתיות החשובות ביותר לפעילות השוטפת. הן מייעלות תהליכי עבודה, ומעבירות מידע במהירות ללקוחות, עובדים או כל גורם אחר. כשהן עובדות כמו שצריך, הן מזניקות את כל העסק קדימה.
הקידמה הטכנולוגית מאפשרת להתאים לכל פרויקט פתרון התפור למידותיו. לכל פרויקט יש צרכים משלו, ופתרונות משלו. אין שני פתרונות זהים. כאן, בדיוק, אנחנו נכנסים לתמונה.
מדיה קומפאס מתמחה באפיון, תכנון וניהול פרויקטים של מערכות מחשוב ותקשורת, במגזר הציבורי, האקדמי והעסקי. התכנון כולל, בין היתר, תשתיות פאסיביות, ציוד תקשורת אקטיבי, אבטחת מידע, פתרונות אחסון, גיבוי והתאוששות, שירותי ענן, ועוד. 

אנו מלווים פרויקטים להקמת מערכות מחשוב ותקשורת בכל תחום, ובכל שלב: מאפיון צרכים ועד מציאת פתרונות, ופיקוח על הביצוע בפועל. 

ייעוץ ואפיון. בשלב זה, נגדיר את צרכי המחשוב והתקשורת בפרויקט, עד הפרט הקטן ביותר. שלב זה מבטיח כי נעמוד ביעדים ובמסגרת התקציב. בשלב האפיון, נגדיר את הצרכים התפעוליים של הפרויקט, לצד הלקוח או כל גורם מקצועי רלוונטי. במקביל, נבצע מחקר עצמאי, כדי להתאים לפרויקט את הטכנולוגיה והתשתיות המתאימות – מבחירת ציוד אקטיבי ופסיבי, ועד היבטים קריטיים כגון רציפות תפקודית, עומסים ועוד. 

תכנון. לאחר האפיון, נתכנן את כלל מערכות התקשורת והמחשוב – חוטים וכבלים, ארונות שרתים ואחסון, חוות שרתים, חיבור, יצירת רשת, גיבוי, ועוד. התכנון כולל מפרט טכני, תוכניות תשתית, כתבי כמויות, הגדרות תחזוקה וטיפול במערכות, ועוד. בשלב זה, גם נבחר את ציוד התקשורת הרלוונטי – שרתים, נתבים, מתגים וכו' – ונתכנן את החיבורים השונים. המערכות יפעלו על אותה רשת תקשורת, לכן נדרשת כאן התמחות רב-תחומית, וראייה רחבה מזו של מהנדס חשמל או מערכות תקשורת. זהו גם השלב שבו נתאים את הפתרונות הטכניים לעיצוב הפרויקט, לצד האדריכל. המטרה שלנו, בסופו של דבר, היא להתאים לפרויקט שלך את הפתרון הנכון, מבחינה טכנולוגית ואסתטית כאחד.

ניהול ופיקוח. בשלב זה, נפקח ונלווה את התהליך להקמת מערכות המחשוב והתקשורת בפרויקט. שלב זה כולל מתן הנחיות וסיכומים, מעקב אחר יישום וביצוע, ביקורים באתר, עבודה מול גורמי מקצוע אחרים, בקרת תקציב, סיוע בקבלת וקליטת המערכות, בדיקות איכות ועוד. שירות מדיה קומפאס מעניק לפרויקט ליווי צמוד של יועץ מקצועי, שמגשר בין הצרכים של הפרויקט, הרצון של הלקוח, והדרישות הטכניות והעיצובים. אנחנו כאן, כדי ללוות את כלל ההיבטים הטכנולוגיים של הפרויקט שלך – עד השלמתו המוצלחת.

פרוייקטים בתקשורת ומחשוב

דברו איתנו