מרכזי שליטה ובקרה

למרכז בקרה זורמת כמות מידע עצומה, מאתרים וגורמים שונים בשטח. הוא חייב להבטיח תקשורת רצופה וחלקה, כדי לאפשר לארגון לקבל החלטות ולפעול. התכנון של הסביבה עתירת הטכנולוגיה הזו, הוא אתגר מורכב ביותר, והאמת – גם מרתק למדי.

האתגר העיקרי בחדרי בקרה הוא לאפשר תפעול יעיל ומהיר, טיפול בכמויות רבות של מידע ובה בעת למנוע מראש כל אפשרות לעצירה או עיכוב בגלל תקלה. התכנון מתחת לפני השטח, חייב לאפשר פעולות מורכבות ומסובכות מבלי לפגוע בפשטות התפעול, ולעשות זאת תוך שימוש במערכות כפולות , ומערכת שלמה המסנכרנת ביניהם. רק כך, ניתן להבטיח פעילות יעילה ורציפה בכל מצב.

תכנון מרכז בקרה מחייב הבנה עמוקה של התהליכים והאירועים שעליהם מבקש הארגון לבקר ולפקח, ומידת הקריטיות שלהם, ביחד עם ידע מקיף בטכנולוגיות השונותוכל זאת תוך התייחסות למגבלות וצרכי המקום הפיסי מיועד לחדר הבקרה.

התכנון חייב לתת פתרון לאתגרים השונים גם ברמה התפעולית. למשל, עליו למקד את תשומת הלב של כל הגורמים הרלוונטיים באותו אירוע, באמצעות קיר מסכים ומערכות תצוגה משולבות . כמו כן, הוא חייב לאפשר תיעוד ותחקור אירועים, כדי להבין איפה טעינו (גם זה קורה), ואיך להשתפר בעתיד.

תכנון מרכז בקרה הוא הרבה מעבר לבחירת אמצעי המולטימדיה. כדי למנוע מראש כל תקלה, חייבים להכיר לעומק את הסביבה של מרכזי בקרה, את דרישות הרציפות התפקודית והמערכות התומכות בכך, ולתכנן בהתאם את הדרכים השונות להעברת מידע (תקשורת לוויינית, סלולרית, רדיו, סיבים אופטימיים ועוד).

מדיה קומפאס מתמחה באפיון ותכנון מרכזי בקרה בעלי חשיבות קריטית. בין היתר חדרי בקרה בבור של חיל האוויר, בפרויקט בטחוני גדול של אלביט בחו"ל, במכון הגיאולוגיה האחראי לטיפול ברעידות אדמה, במרכז התחבורה הגדול בארץ הנבנה בירושלים, דיפו 25. המשותף לכל הפרויקטים: רמת הקריטיות הגבוהה ביותר, ואפס מקום לתקלות.

פרוייקטים במרכזי שליטה ובקרה

דברו איתנו