מרכזי הדרכה וסימולציה

אמצעי מולטימדיה ותקשורת הם הליבה של מרכזי הדרכה וסימולציה. הם האמצעי לביצוע הפעילויות במרכז, וכרטיס הביקור שלו בעיני סטודנטים, מבקרים או תורמים.

מרכזי הדרכה וסימולציה כוללים כיתות, אולמות הדרכה, אודיטוריומים, פינות לימוד עם מסכים ועוד. הדרישות כוללות הדרכות ולימוד מרחוק, שידורים והקלטות של הרצאות, תיעוד פעילויות וסימולציות בחדרי לימוד וכדומה. כל אלו דורשים רמת קישוריות גבוהה של כל המערכות, בין החדרים והאולמות השונים, ובינם לבין סטודנטים או משתמשים מרחוק. 

ההיבט האסתטי, גם הוא בעל חשיבות גבוהה בתכנון אמצעי המולטימדיה והתקשורת במרכזי הדרכה. התכנון מתבצע לצד האדריכל, וכולל הנחיות לעיצוב הכיתה או החלל, כך שכל הנוכחים ייראו ויישמעו היטב את אמצעי המדיה השונים. העבודה לצד האדריכל מוקפדת עד לרזולוציה של בחירת פריטים או רכיבים, בהתאם לקו העיצובי. לכן, נדרש להבין גם בתחומים משיקים, על התפר שבין הטכני לאסתטי, כגון תכנון תאורה, שילוב אמצעי המולטימדיה ברכיבים האדריכליים ועוד. 

ניהול תקציב הוא אתגר נוסף. פרויקטים מסוג זה לעיתים קרובות ממומנים מכספי תרומות. נדרש ניסיון, על מנת לייצר פתרונות שנראים ועובדים מצוין, גם במסגרת תקציב נוקשה, שאין לחרוג ממנו. לעיתים קרובות, זה דורש לצאת מהקופסה ולהציג פתרונות יצירתיים. 

מדיה קומפאס מתמחה ובעלת ניסיון רב בתכנון מערכות תקשורת ומולטימדיה, עבור מרכזי הדרכה וסימולציה במוסדות אקדמיים ואחרים. יועצינו תכננו בין היתר מרכזי הדרכה וסימולציה למוסדות האקדמיים המובילים בישראל, ובהם האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת רייכמן, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע והשלוחה בשדה בוקר ועוד. 

פרוייקטים במרכזי הדרכה וסימולציה

דברו איתנו