תכנון מערכות מולטימדיה באודיטוריום רמון

הלקוח: קרן לב״י האגודה למען החייל
תאריך השלמה: 2022
ממליץ: אורי סער, קרן לב"י

תכנון מערכות התקשורת והמולטימדיה באודיטוריום גדול, הכולל כ- 900 מושבים, שישמש כמרכז הכנסים החיילי של חיל האוויר. האודיטוריום (ע"ש היידי רוטנברג), הוקם במקום בית הקולנוע הישן של חיל האוויר בבסיס רמון, ששופץ מהיסוד.

בנובמבר 2021 פנו אלינו אנשי קרן לב״י האגודה למען החייל, וביקשו שנתכנן עבורם את מערכות התקשורת והמולטימדיה, במה שעתיד יהיה להיות מרכז הכנסים הראשי של חיל האוויר. הכוונה היתה להפוך את בית הקולנוע הישן והגדול שבבסיס רמון, לאולם דו שימושי. גם ככזה שישמש לכנסים והרצאות של החייל, וגם כאולם להופעות מוזיקליות (גם לרווחת המשפחות שגרות בבסיס).

המורכבות שבתכנון מערכות התקשות והמולטימדיה במרכז הכנסים החדש, נבעה בראש ובראשונה מעצם גודלו. אולם כנסים כל כך גדול, של 900 מושבים, מחייב הערכות מיוחדת.

  •  נדרש לתכנן פריסת תשתיות פיסיות על פני מרחקים גדולים.
  •  גודל האולם מחייב למקם את כל ציוד המולטימדיה (מסכים, מקרנים, רמקולים) בצורה האופטימלית. כך שקהל האורחים באודיטוריום ייהנה מכל מקום באולם, מאותה רמה של נוחות צפייה משובחת ואיכות שמע מעולה.
  • האפשרות לקיים שלוש הקרנות – כלומר שימוש בשלושה מקרנים במקביל. הקרנה מרכזית על המסך האמצעי, ועוד שתי הקרנות בצדדים (על הקירות).

וכמתבקש באודיטוריום של בסיס צבאי, כל המערכת נדרשה להיות מתכוננת כך שתעמוד בכללי אבטחת המידע הנוקשים של חיל האוויר.

 

את המערכת תכננו תוך מתן דגש על נוחות משתמש. כלומר המרצה יכול להפעיל את כל המערכות התומכות בהרצאה (הגברה, חיבור ללפטופ, הקרנה על המסכים וכו') בקלות רבה ישירות מתוך הפודיום, בלחיצת כפתור אחת או שתים, אפילו תוך כדי ההרצאה. המרצה נהנה ממורכבות המערכת (המצויה בקרביים שלה), בעוד שהתפעול פשוט ונוח.

במקביל תכננו את המערכת כך שניתן יהיה להפעיל את כל המערכות, גם מחדר הקרנה והבקרה שנמצא בגב האולם.

היות והתבקשנו לתכנן את מערכות המולטימדיה, כך שישמשו גם להופעות מוזיקליות, נתנו דגש רב בתכנון, לא רק למובנות הדיבור אלא גם לאיכות השמע המוזיקלי.

את ביצוע תכנון התקשרות והמולטימדיה שלנו העברנו לידיה הנאמנות של חברת DM, שהקימו את המערכות התקשורת והמולטימדיה בפרויקט בצורה מושלמת, בהתאם לתכנון שלנו.

אוגוסט 2022. מסירה של אולם מהודר לנציגי קרן לב״י האגודה למען החייל. לא לפני שעברנו מפינה לפינה בכל נקודה באולם, בחנו את  נוחות הצפייה, מובנות הדיבור ואיכות השמע המוזיקלי, באחרון המושבים באולם.

דברו איתנו