בניין מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח

הלקוח: האוניברסיטה העברית
משרד אדריכלים: קלמן מקינל
תאריך השלמה: 2015

מדיה קומפאס תכננה את כלל מערכות המולטימדיה, התקשורת והביטחון, בבניין מנדל של האוניברסיטה העברית, תוך התאמה לתכנון האדריכלי המוקפד.

מבנה בית הספר מנדל, ששטחו 4,600 מטרים רבועים, ממוקם בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים. התיכנון האדריכלי בוצע ע"י האדריכל האמריקאי הידוע מייקל מקינל. התכנון כלל מגוון רחב של חדרי לימוד לצד מקומות מפגש אלטרנטיביים, מתוך התפיסה שחוקרים כיום כבר לא יושבים לבד במגדל השן עם הספרים, אלא נמצאים באינטגרציות עם סטודנטים וחוקרים אחרים.

המבנה הגדול והמרשים כולל, בנוסף לשטחים הציבורים, אודיטוריום גדול, חדר ישיבות הצופה למזרח, אל מדבר יהודה, ארבעה חדרי סמינר בגדלים שונים, וכ- 100 חדרי סגל, חוקרים ומזכירויות.

התכנון כולו, נעשה רק לאחר שאופיינו כל הצרכים והדרישות מול המשתמשים השונים, ונבחנו כל האספקטים האדריכליים המשפיעים על המערכות הטכנולוגיות, וניתן להם מענה בכל ההיבטים. תכנון מערכות המולטימדיה, התקשורת והביטחון בוצע באופן שהטכנולוגיה לא רק תשתלב בעיצוב המוקפד, אלא גם תעצים ותעשיר אותו, ואת הפעילות האקדמית שמתרחשת בחללים האלה.

בעקבות שיתוף הפעולה המוצלח של מדיה קומפאס עם האדריכל מייקל מקינל, בפרויקט זה, ושביעות הרצון הגבוהה של האדריכל, נבחרה מדיה קומפאס לתכנן את מערכות המולטימדיה והתקשורת בפרויקט נוסף שתכנן מייקל מקינל – בניין קרן מנדל, שליד הגן הבוטני בירושלים.

מדיה קומפאס היתה החברה המתכננת של מערכות המולטימדיה, התקשורת והביטחון גם בפרויקטים נוספים של האוניברסיטה העברית, כולל הבניין הייחודי של המרכז לחקר המוח, בגבעת רם.

דברו איתנו