דפו 25 ירושלים – מתחם תחזוקה – הקו הירוק של הרכבת הקלה

הלקוח: תוכנית אב לתחבורה ירושלים
משרד אדריכלים: איתי אהרונסון, שלמה אהרונסון אדריכלים
תאריך השלמה: 2021
ממליץ: קובי וייס - מנהל התכנון

בירושלים נבנית בימים אלו רשת חדשה של רכבות קלות, שתשנה את פני העיר והמטרופולין. זהו אחד הפרויקטים התחבורתיים הגדולים בישראל, הכולל מערכת מתקדמת שתשרת כ-400 אלף נוסעים ביום.

מרכז מערכת ההסעות, דפו 25, ימוקם באזור קריית הממשלה. חלקו התת-קרקעי ישמש כחניון לקרונות הרכבת הקלה, ומעל פני השטח יוקמו מרכז בקרה ותפעול – קודם של הקו הירוק, ובהמשך של כל מערך הרכבת הקלה.

מדיה קומפאס נבחרה לתכנן את מערכות המחשוב, התקשורת, הבקרה והמולטימדיה בפרויקט זה. דגש מיוחד ניתן לנושא האבטחה והסייבר, משום שמדובר בפרויקט לאומי, הסמוך למשרדי ממשלה.

הפרויקט הציב בפנינו מספר אתגרים משמעותיים:

  1. גודל הפרויקט. האתגר המרכזי כאן היה היקף הפרויקט, המשתרע על פני כ-100 אלף מ"ר, שחייב לעבוד עם מגוון רחב של גורמים וממשקים. היות ובישראל אין חברות שמתמחות ברכבות, נבחרו ספקים ופתרונות מחו"ל.מדיה קומפאס תכננה את הפרויקט מתחילתו, ועבדה מול שורה של גורמי מקצוע: יועץ בטיחות, גורמי אבטחה בעירייה ובמשרדי הממשלה, גופים בגרמניה האחראים לתכנון, אדריכלים בספרד, גרמניה וישראל, ועוד.
  2. רציפות. מפאת חשיבותו של חדר הבקרה במתחם, נדרש היה לשמור על רציפות התפקוד, כולל גיבוי במקרה של שיבושים או תקלות תקשורת. לכן, מערכות התקשורת, המחשוב והבקרה בפרויקט תוכננו מראש עם מערכות גיבוי שלובות זו בזו, על גבי רשת תקשורת כפולה.
    ההתמחות של מדיה קומפאס במגוון המערכות השונות, אפשרה לנו לוודא שכל מערכת תקבל את המשאבים הדרושים, ותשמור על רציפות. התכנון כלל רשתות תקשורת כפולות, המבטיחות רציפות גם במצבי חירום, למשל בזמן שריפה. הרשת עצמה הורכבה מסוגי חיבורים שונים (סיבים אופטייים, כבלי נחושת, רשת אופטית פסיביתועוד), המבטיחים רציפות וגיבוי, בשגרה ובחירום.
  3. אבטחה. לאור חשיבות האתר ומיקומו הרגיש, המשולב במתחם משרדי הממשלה, תכננו מערכות ביטחון מורכבות, כולל מערכות לבקרת תעבורה, ליוצאים ונכנסים מהאתר, בדגש על אבטחת הנתונים ואבטחה פיזית של המבקרים.

דברו איתנו